PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

http://ptice-birds.pixforum.net
PTICE PJEVICE - PTICE PEVAČICE - Ornitološki Forum bez granica za područje Balkana !

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur,kringl,bastard,krstokljun, slavuj, egzote,zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanje,

Latest topics

» Nova parilica
čet lis 15, 2015 4:49 pm by sumskivardarac

» Kavez(Ćiba)
čet lis 15, 2015 4:43 pm by sumskivardarac

» izrađuje li itko drvene kaveze za gardeline ???potencijalni kupac slike i dimenzije molim ...
uto lip 09, 2015 10:41 pm by zlajozd

» Parenje stiglica/cesljugara,ishrana za pripremu i u vrijeme parenja
ned lip 07, 2015 1:25 pm by dobarloszao

» letelica za ptice
uto lip 02, 2015 2:20 pm by dejan77

» Vrsta hrane
sub tra 04, 2015 12:26 am by carduelis carduelis

» splitska tradicija pjeva grdelina
čet oľu 05, 2015 6:55 pm by Stipe Grdelin

» Pesma stiglica
čet oľu 05, 2015 6:46 pm by Stipe Grdelin

» Predstavljanje novih članova
sri vel 18, 2015 12:35 am by sportlive

Skolovanje mladih stiglica

Share

s.odak

Broj postova : 3

Re: Skolovanje mladih stiglica

Postaj  s.odak on uto vel 26, 2013 7:51 pm

bravo emire, razradio si teme samo tako, nema ti konkurencije, ima da forum bude pravi cheers

jedino,ja nebi ljudima preporucivao te mlade iz prirode,bolje poticati uzgoj a ostaviti malo prirodu na miru, a i oni sto progledaju u gnjezdu kod uzgajivaca imaju bolju sansu da uce, znaci pod br1. da budu odvojeni sa uciteljem ili ko nema ucitelja onda dobar i cist snimak na CD-u , dok uce da ih druge ptice neometaju i da su u stalazi u kojoj se gledaju

ima tu jos njih koji ce se ukljuciti u ovu temu, fali maestro tsunami

trn
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 27

Postaj  trn on uto vel 26, 2013 8:00 pm

emirgrdelin je napisao/la:Ovu temu bi otvorio da malo iskusniji kazu o tome kako skoluju svoje ptice na koji nacin.
    Evo da malo opisem kako ja to radim.Skolovanje vrsimo u izolacijiskim prostorijama da se ne cuju druge ptice.Mlade izabrane stavljamo u kaveze ja svoje skolujem u tzv.dalmatinskim cibama.Po meni mladi iz prirode su najbolji oni iz 8 9 mjeseca jer nisu culi ocevu pjesmu.CD pustamo maksimalno triput dnevno,ja obicno radim od 7 do 9 pa onda od 1 do 3 i predvece dovoljno sat vremena.Ja obicno skolujem tako da na svaku cibu stavim slusalice koji imate za mobitel po meni se pokazalo najbolje i stavite gdje hrana.Evo jedna stvar za vrijeme ucenja stavite badema u pitalice(sesule) bolje pamte i shvacaju pjesmu.Za vrijeme skolovanja hrana nesmije bit previse jaka da se mladi nebi uzestili onda ne slusaju cd treba bit obicno svijetlo sjeme sa malo nigera i konoplje.Eto toliko ukratko ovo cu jos popunit slikama a ja sada molim druge da oni to opisu kako kod svojih rade.Poozzz

Svaka cast EMIRE nema se sta drugo dodati SVE ispravno jedino ja umjesto MOB slusalica ja koristim zvucnike od FIKSNIH telefona

emirgrdelin
    Supermoderator
    Supermoderator

Broj postova : 57

Postaj  emirgrdelin on uto vel 26, 2013 10:50 pm

Trn mozes li mi pokazat kakvi su to zvucnici fiksnih telefona nesto nisam upucen u to

Am3ar4ever
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1

Svaka cast emire, ali ja mislim da je bolje preko slusalica nego fiksnih telefona

Postaj  Am3ar4ever on sri vel 27, 2013 12:53 pm

cheers
    emirgrdelin je napisao/la:Trn mozes li mi pokazat kakvi su to zvucnici fiksnih telefona nesto nisam upucen u to

trn
    Moderator
    Moderator

Postaj  trn on sri vel 27, 2013 7:05 pm

emirgrdelin je napisao/la:Trn mozes li mi pokazat kakvi su to zvucnici fiksnih telefona nesto nisam upucen u to

Sad nisam u mogucnosti da pokazem, evo da ti pojasnim uzmes slusalicu od fiksnog telefona i izvadis ZVUCNIK ima ih dva jedan sto pricas i drugi sto slusas razgovor i oba mos iskorist

cheers

emirgrdelin
    Supermoderator
    Supermoderator

Broj postova : 57

Postaj  emirgrdelin on sri vel 27, 2013 10:56 pm

Sad sam skuzio nego reci mi jeli cist zvuk na tome

trn
    Moderator
    Moderator

Postaj  trn on čet vel 28, 2013 8:00 pm

emirgrdelin je napisao/la:Sad sam skuzio nego reci mi jeli cist zvuk na tome

Emire za zvuk i cistinu zaviisi kako je snimano a inace se cuje mnogo dobro i manje sumova ima

Sponsored content

Postaj  Sponsored content Today at 2:54 pm

Sada je: čet pro 08, 2016 2:54 pm.